„Sūduvos“ gydytojas žaidėjų sveikata rūpinasi aštuntą sezoną

Valdas Kasperavičius

Komandų žaidėjus ir trenerius atpažįsta visi jų gerbėjai. Kur kas mažiau futbolo aistruoliai žino apie tuos, kurie rūpinasi sportininkų sveikata – gydytojus. Fksuduva.lt pakalbino Marijampolės „Sūduvos“ ekipos gydytoją Nerijų Stepanauską.

- Esate „Sūduvos“ komandos gydytojas. Kodėl pasirinkote darbą futbolo klube, o ne kurioje nors medicinos įstaigoje? – pradėjome pokalbį su N.STEPANAUSKU.

- Tai nebuvo atsitiktinumas. Aš nuo vaikystės mėgau sportą. Nebuvau profesionalas, bet sportavau. Tai ir lėmė pasirinkimą. Lietuvos kūno kultūros akademijoje esu baigęs kineziterapiją. 

- Kiek metų jau rūpinatės „Sūduvos“ futbolininkų sveikata?
- Šiame darbe tikrai nesu naujokas. Komandoje dirbu jau aštuntą sezoną.

- Esate ir Lietuvos U-21 rinktinės gydytojas. Kada juo tapote?
- Tiksliau būtų sakyti, kad esu U-21 rinktinės kineziterapeutas. Dirbti į šią ekipą buvau pakviestas prieš penkerius metus.

- Kokius sužeidimus „Sūduvos“ futbolininkai dažniausiai patiria, kiek jiems galite padėti jūs, nuo kokio traumos sunkumo žaidėjams jau tenka kreiptis į gydymo įstaigas?
- Futbolininkai dažniausiai patiria kelio sąnarių, čiurnos traumas, įplyšta kojų raumenys. Dar dažniau pasitaiko nedideli sužeidimai, įvairūs nubrozdinimai. Po traumos futbolininko sveikatą pirmiausia ištiriu aš. Jei sužeidimas rimtas, reikalaujantis operacijos, tada kreipiamės į Kauno Medicinos Universiteto klinikas. 

- Per kurį sezoną „Sūduvos“ žaidėjai patyrė daugiausia traumų, kurio sužeidimas buvo rimčiausias?
- Atsimenu, kai tik atėjau į „Sūduvą“, jai atstovavo sunkią kojos priekinių kryžminių raiščių traumą  patyręs dabar jau Pakruojo „Kruojoje“ žaidžiantis Giedrius Slavickas. Ir netrukus jam tokia pat nelaimė atsitiko su kita koja. Retai būna, kad per trejus metus futbolininkas taip traumuotų abi kojas.
Pernai ir užpernai mūsų komandos žaidėjai susižeisdavo gan retai.

- O kaip apibūdintumėte šį sezoną – traumų mažai ar daugoka?
- Šiemet „Sūduvos“ futbolininkų nelaimingi atsitikimai neaplenkia. Dabar po traumos grįžo gynėjas Giedrius Klevinskas. Jam buvo pašalintas vienas meniskas, o kitas – ne visas. Neseniai nepasisekė ir Nerijui Radžiui. Gynėjui diagnozuotas pirmo laipsnio kojos raumens plyšimas. Tačiau viskas buvo pastebėta labai operatyviai, suteiktas efektyvus gydymas, todėl futbolininkai išgijo stebėtinai greitai.

- Ką „Sūduvos“ gydytojui tenka daryti prieš treniruotę, po jos? Ar matuojate žaidėjų kraujo spaudimą, pulsą?
- Prieš treniruotę dažniausiai būna profilaktinis patikrinimas. Daugiausia priklauso nuo trenerio pageidavimų. Tenka apžiūrėti žaidėjus, neseniai patyrusius traumas ir pasakyti – gali jis tą dieną sportuoti ar ne. Po treniruočių dažniausiai tenka masažuoti, atpalaiduoti žaidėjų raumenis.

- Kas jūsų darbe yra nemaloniausia, kas suteikia džiaugsmo?
- Kiekvienam komandos nariui smagu, kai „Sūduva“ laimi. Labiausiai liūdina, žinoma, ekipos nesėkmės. Pastaruoju metu „Sūduvai“ nepasisekė, ji du kartus pralaimėjo Vienos „Rapid“. Štai tokiais momentais būna graudu.

- Nuolat keliaujate su komanda. Kurios rungtynės per Europos taurės turnyrus išvykoje labiausiai įsiminė?
- Įsiminė pastaroji išvyką į Austriją, kai ekipa žaidė su „Rapid“. 85-ąją minutę buvo toptelėjusi mintis, kad mes galime iškopti į kitą etapą, bet mačo pabaigoje į „Sūduvos“ vartus pasipylė įvarčiai. Žinoma, įsiminė ir pergalė išvykoje prieš Zalcburgo „Red Bull“, nors mes tada į kitą etapą ir neiškopėme.

- Netrukus sukursite šeimą. Kada žadate atšokti vestuves, kas išrinktoji?
- Vestuvės įvyks rugsėjo 4 dieną. Mano išrinktoji Gintarė yra vadybininkė-administratorė. 

Komentarai
Naujas
Suvalkietis 2010-07-28 23:02:30

Į vestuves reikia kviesti visą komandą, vienam nevalia linksmintis
arnas 2010-07-29 00:23:24

reiks daug mergu ir limuzinu kad i vestuves visa komanda pakviestu
Futbolininkas 2010-07-29 10:43:13

Bus tų limuzinų, ne karo metas
TUKAS 2010-07-29 14:12:22

KIENO JAU cia taip vesalka?
suduva 2010-07-29 17:47:59

o as galvojau kad sitam puslapi nesilanko tie kur komentuoja neskaite
straipsnio, bile pakomentuot, bet pasirodo klydau pilna ju visur
Faustas 2010-07-29 21:45:56

Durnių visur daugiau nei reikia. Labai gaila, bet realybė tokia.
Anonimas 2010-07-30 00:50:22

nu taip tu vienas is tu jai jau taip sakai nieko nepakeisi kaip ant kazko kazka
sakai kalbi apie save.ispradziupaziurek i save tada lok.netikejau kad vyrai taip
kvailai gali nusisneketi nu jo uz akiu kieti.matyt jau pienas nuo lupu
nenudziuvo....
to anonimas 2010-07-31 15:33:43

o klausyk, as ne faustas bet tarsiu zodi, kam isvis komentuot jei aplinkoj
nesigaudai a? pirma paskaityk ka raso, isigilink kad viska suprastum tada
komentuok o jei nesupranti patyltet reik. jei tukas skaite straipsni ir
nesuprato kieno vestuves tai uzjauciu tada. O jei neskaite tai laikas pradet
pirma skaityt poto komentuot, o beto uztenka pavadinima paziuret ir suprasi apie
ka kalba
llll 2010-08-02 18:42:50

:DDDD o jus linksmi:DDD
Komentuoti
Vardas:
El. paštas:
 
Pavadinimas:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
Iveskite saugos kodą.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

RĖMĖJAS

Reklaminis skydelis

Bilietų Pasaulis

Reklaminis skydelis

ATRIBUTIKA

REGISTRUOTIEMS



TOTALIZATORIUS



ĮSIGYKITE KNYGĄ

Knygą galima įsigyti Marijampolės knygyne "Ei pelėda" ir biuro prekių parduotuvėje "Nuo pieštuko iki" (Gedimino g.14).
Šv. Kalėdų proga knygos kaina - tik 49 Lt. Knygos tiražas 600 egzempliorių. Kituose Lietuvos miestuose knygą galite įsigyti čia.
Liko tik 130 knygų, paskubėkite!